Eesti disain = Ellen Richard
Ellen Richard on kodumaine rõivabränd mille eesmärgiks on pakkuda mugavast minimalismist ja multifunktsionaalsusest lähtuvaid riideid. Püüdes mõjutada inimesi vähem ja teadlikumalt tarbima, paneme rõhku ajatule ja hooajavälisele disainile, mis kestab kauem ja omab tähtsamat kohta sinu garderoobis. Läbi mitmeti kantavuse ja abstraktsete lahenduste oleme Ellen Richardiga loonud stiili, mis seob vana ja klassikalise uue ja modernsega.
Inimesed brändi taga
Kristi Pärn on disainer ja Ellen Richard brändi looja, kes on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias moe stilistika eriala ja Tallinna Tehnikaülikoolis majandus eriala. Tema eesmärgiks on elada jätkusuutlikult, tarbida vähem ja taaselustada traditsioonilist stiili läbi uute detailide. Ellen Richardi on Kristi loonud, et oma mõtteid ellu viia ja ka teistega jagada.
Andreas Kübar on tudeng kes õpib Eesti Kunstiakadeemias ja on õppinud Koldingu Disaini Ülikoolis Taanis moedisaini erialal. Oma abstraktse käekirja ja eksperimentaalsema vormikäsitlusega läheneb Andreas Ellen Richardi loomingule kontseptuaalsema külje pealt.
Lugu meie nimest, ajaloost ja kontseptsioonist
Kristi Pärn
Rändame ajas tagasi, kohta kust kõik sai alguse
Kõik minu lapsepõlve suved möödusid vanavanemate juures Kiviõlis, mis toona oli väikene tööstuslinn, looklevate raudteerööbaste ja õitsvate marjapõõsaste romantilises segus. Seal asus vanaema ja vanaisa väikene kivimaja, mida ümbritsesid lookas peenramaad, viljapuude varjus olev puukuur ja kruusatee, mis suveti tolmas aiahekile pehme halli varjundi. Tõeliselt soe ja idülliline paik, vähemalt läbi minu toonase sinisilmse pilgu.Mäletan siiani vanaisa Richardi töötuba, kus ta õline põll ees raadiot kuulates oma mürisevat mootorratast putitas. Samuti ka vanaema Elleni õmblusmasinat, millega ta palavatel suvepäevadel tööd tegi. Poest ei olnud sellel ajal suurt midagi leida ja nii pidi vanaema ise meile kõigile riideid õmblema, mis aga tihtipeale palju nutikust ja leidlikkust nõudis. Kevadel harutas kleitidel varrukad ära, sügisel õmbles tagasi. Villase mantli vooder võeti suvehakul välja ja too sobis ka õhtuseks üleriideks, mida vanadest riietest õmmeldud pükste peale visata sai. Olin ju väike ega teinud vahet kas seljas on Soomest toodud linane või pööningult leitud närune kleidikangas, rõõmsaks tegi mind suur aed kus mängida ja vanaema Elleni kangaülejäägid, millest ise midagi uut lõin. „Näed, kui teist pidi pöörad, tuleb riidel muster välja ja oled kui uus tüdruk!“ – ütles ta kord enne linna minekut ja keris seejärel minu käised kõrgemale, tuues esile täpilise mustri, mis helesinise pealsega ideaalselt kokku sobis. Nüüd tean, kust selle ühe esemega mängimise pisiku sain, eks ikka sealt, kus ka muud elutarkused - vanavanemate suveaiast.Aastaid hiljem, kui hakkasin mõtlema oma riidebrändi loomisele, saan ikka tugineda esimestele Elleni õpetussõnadele. Palju on vahepeal muutunud, küll aga jäävad mälestustes omale kohale väikene kivimaja kruusatee ääres, niidetud muru lõhn, ploomikompoti magus maitse ja vanaema soe kallistus enne Kiviõlist lahkumist. Oma loomingule tundus ainuõige valik panna oma vanavanemate nimed, sest brändi nimi ei ole ainult pealispind, mida reklaamtahvlitelt ilus lugeda on ja oma toodetele lisandväärtust andes kena peale printida saab, see on lugu tervest elust, mis hoiab endas tõelist väärtust, kogemust ja visiooni. Rikas ja tugev taust loob ideaalse pinnase millegi uue kasvuks, mis toob meid tänasesse päeva, kus Ellen Richard bränd on minu poolt teie ette toodud. Siiani saan inspiratsiooni oma vanaisa riietest, tema suurtest triiksärkidest, velvetpükstest, traksidest ja kampsunitest. Samuti ka oma vanaema leidlikkusest, mis ühest tootest terveks aastaks riideid komponeerida võis. Luua bränd, kus vana ja klassikaline kohtub modernse mõttemaailmaga, moodustades minimalistliku ja jätkusuutliku disaininägemuse, on olnud minu unistuseks juba pikki aastaid. Ellen Richard on nimi millesse siiralt usun, see on minu süda, minu inimesed, minu elustiil.